Zamiana tekstu na głos

Zdarzają się sytuacje, kiedy głos czyta tekst nie do końca tak jak byśmy sobie tego życzyli. Może tak się zdarzyć w przypadku, na przykład: imion, nazwisk czy nazw miejsc. Aby słowa były wypowiadane w odpowiedni sposób, wystarczy dodać dany wyraz do listy z wymową razem z wpisem informującym jak powinno brzmieć.

Aby zmienić sposób wypowiadania słowa, wprowadź wyraz, którego brzmienie chcesz zmienić w okno "Słowo do zamiany". Naciśnięcie przycisku Test pozwala na odsłuchanie jak wskazany głos wypowiada dane słowo.

Wpisz jak powinno brzmieć wybrane słowo w oknie "Nowa wymowa". Zanim wstawisz to słowo, możesz sprawdzić nowe brzmienie wciskając przycisk Test. Możesz używać pojedyńczych słów lub całych fraz. Kiedy osiągniesz zadowalający Cię rezultat, naciśnij przycisk Dodaj/Zamień. Każdorazowo, kiedy pojawi sie oryginalny tekst, będzie wypowiadany w wybrany sposób.

Jeśli chcesz zmienić sposób wypowiadania całego słowa, ale nie chcesz aby zmiana ta dotyczyła słów rozpoczynających się na te same litery co zmieniane słowo, dodaj spację do słowa wpisywanego w okno "Słowo do zamiany". Spacja będzie oznaczona znakiem "#", abyś widział, że została tam postawiona.