Czy rozmawiając z ludźmi z dysleksją, myślisz o sposobie, który sprawiłby, że czytanie byłoby dla nich prostsze i przyjemniejsze?

Większość z nas spędza znaczną część dnia, rozszyfrowując teksty, m.in. podczas przeglądania mediów społecznościowych, zerkania na nagłówki magazynów i gazet, sprawdzania rozkładów jazdy pociągów, patrzenia na znaki drogowe, wykonywania instrukcji z opakowań, czytania poczty, wiadomości e-mail czy SMSów.

Wyobraź sobie, jak ciężko byłoby nie móc przetworzyć informacji podczas czytania, gdy słowa przeszkadzałyby w zrozumieniu wiadomości. Dokładnie tak czują się osoby z dysleksją, dla których czytanie jest często bardzo stresującym zajęciem.

Oprogramowanie ClaroRead czyta tekst na głos, więc słuchacz może skupić się na znaczeniu, zamiast walczyć z pojedynczymi słowami. Oprogramowanie sprawia, że czytanie staje się przyjemnością, a użytkownicy mogą pracować bardziej samodzielnie, uczyć się i być bardziej produktywni. Oprogramowanie obsługuje też zdjęcia, a aplikacja na urządzenia przenośne pomaga w czytaniu poza domem.

ClaroRead Toolbar
 

Oprogramowanie oferuje kilka głosów do wyboru: kobiecy i męski, z różnymi akcentami, aby dopasować się do preferencji lub nastroju użytkownika. Można zmienić prędkość czytania, co jest idealnym rozwiązaniem podczas korekty tekstów, ponieważ głos można dostosować do potrzeb. Jeżeli użytkownik pracuje z niezwykle skomplikowanym tekstem lub jeżeli ma problem z jego zrozumieniem, może wybrać wolniejsze tempo czytania i zyskać dodatkowy czas na zastanowienie się nad treścią.

Oprogramowanie ClaroRead sprawdzi się podczas edycji. Użytkownik może wysłuchać fragmentów tekstu podczas redagowania i eksperymentować z różnym doborem słów. Może sprawdzić pisownię, gramatykę i homofony — podchwytliwe słowa, które brzmią tak samo, ale często mają zupełnie inne znaczenie — aby mieć pewność, że pisze dokładnie to, co chce przekazać. To pomaga zmniejszyć stres i wyeliminować zakłopotanie oraz skupić się na znaczeniu, zamiast na pojedynczych słowach.

Nie ma już powodu, by unikać zadań związanych z czytaniem i pisaniem lub prosić inne osoby o pomoc, ponieważ to sprytne oprogramowanie pomaga zidentyfikować potencjalne błędy i zmniejszyć częstotliwość ich występowania. Oprogramowanie ClaroRead przeczyta tekst na głos tyle razy, ile zechcesz i w przeciwieństwie do rodziny, przyjaciół i znajomych, nigdy nie traci cierpliwości!

Główne funkcje

Synteza mowy

Odsłuchuj treść witryn internetowych i dokumentów różnego typu, jak Microsoft Word, Adobe PDF. Czytaj na głos, aby udoskonalić czytanie i pisanie, wybierając jeden z naturalnych głosów.

Wsparcie podczas pisania

Posłuchaj napisanego tekstu — usłysz błędy, których nie możesz dostrzec podczas czytania. Funkcja głosowego sprawdzania pisowni pomoże wybrać żądane słowa poprzez słuchanie alternatywnych opcji.

Umiejętności uczenia się

Wspieraj samodzielne wyszukiwanie informacji przez uczniów za pomocą narzędzi wspomagających umiejętności uczenia się, takich jak: ClaroCapture — przechwytuj zdjęcia i tekst z witryn internetowych i dokumentów w celu pisania esejów i uporządkowania odniesień ClaroIdeas to łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia mapy myśli i przechwytywania pomysłów.

Przewidywanie wyrazów

Rozwiń umiejętności pisania z funkcją fonetycznego przewidywania wyrazów. Ucz się nowych przewidywań podczas pisania lub ćwicz je w danym temacie.

Skanowanie (OCR)

Korzystaj z wiodącej w branży technologii OmniPage, aby przekonwertować wydrukowane dokumenty i pliki obrazów na format PDF, Word i wiele innych do późniejszego czytania i dodawania adnotacji.

Zmiana barw ekranu

Linijka do czytania ScreenRuler i funkcja zmiany kolorów. Pomaga osobom mającym problem z utrzymaniem koncentracji podczas czytania. Narzędzie kolorowych nakładek ekranowych ClaroView. Pomaga uczniom z dysleksją skupić się na ekranie i czytać.

Aplikacje Claro

Oferujemy aplikacje na następujących platformach:

Apple StoreChrome Web StoreGoogel Play Store

Nous contacter